آلومینیومآلومینیوم و پروفیل PVCمناقصات

آلومینیوم

آلومینیوم چیست؟

برای دریافت مناقصه ها، مزایده ها و استعلام های آلومینیوم از لینک پایگاه خبری مناقصات و مزایدات پارس نماد داده ها با دسته بندی آلومینیوم استفاده نمایید.

آلومینیوم

آلومینیوم چیست؟

آلومینیوم یک فلز نرم، نقره‌ای و چکش‌پذیر است. این عنصر پس از اکسیژن و سیلیکن فراوان‌ترین عنصر و هم‌چنین فراوان‌ترین فلز در پوسته کره زمین است.  خالص آن به دلیل واکنش پذیری بسیار بالای خود بسیار به ندرت یافت می‌شود به همین دلیل به صورت ناخالص در سنگ‌های معدنی مختلفی وجود دارد.

منابع بازیافت آلومینیوم عبارت‌اند از: اتومبیل ها، پنجره‌ها، درها، لوازم منزل، کانتینرها و سایر محصولات. یکی از ویژگی‌های مهمش که بازیافت آن را مورد توجه قرار می‌دهد آن است که هیچ تفاوتی بین کیفیت بازیافتی و تازه تولید شده وجود ندارد.

خیلی از شرکت ها و ارگانها با توجه به کاربردی بودن ضایعات آلومینیوم آن را مجددا به بازار عرضه میکنند. اگر مشتاقید از همه آگهیهای مزایده آن با خبر شوید. روی مزایده آلومینیوم کلیک کنید.

در ادامه باید گفت وقتی این فلز را در خلاء تبخیر کنند، پوششی تشکیل می‌دهد که هم نور مرئی و هم گرمای تابشی را منعکس می‌کند. این پوشش‌ها لایه نازک اکسید آلومینیوم محافظ را به وجود می‌آورند که همانند پوشش‌های نقره خاصیت خود را از دست نمی‌دهند. یکی دیگر از موارد استفاده از این فلز در لایه آینه‌های تلسکوپ‌های نجومی است.

پایین بودن نسبی قیمت و بالا بودن استحکام آن و آلیاژهایش سبب شده‌است که در بین فلزات غیر آهنی بیشترین کاربرد را در ساخت قطعات داشته باشد.

همین موضوع باعث شده تا شرکت ها و ارگانهای زیادی به آن نیاز داشته باشند. آنها نیاز به آلومینیوم خود را در قالب مناقصات آلومینیوم اعلام میکنند. شرکت پارس نماد داده ها این مناقصات را گردآوری کرده و در لینک مناقصات آلومینیوم قرار داده است.

این فلز معمولا به صورت های ورق، تسمه، زر ورق، مفتول، میلگرد، پروفیل های ساختمانی و لوله در بازار مشاهده می شود.

مقاومت خوردگی آلیاژهای آآن بستگی به کیفیت پوشش اکسیدی نازکی دارد که بر روی آنها تشکیل می‌شود. از آنجا که آلومینیوم فلز فعالی است، این پوشش به سرعت بر روی آن شکل می‌گیرد.

آلیاژ آن یک ترکیب شیمیایی است که در آن عناصر دیگر به منظور تقویت خواص آلومینیوم خالص، (به ویژه استحکام) به آن اضافه می‌شوند. این عناصر شامل: آهن، سیلیکن، مس، منگنز، منیزیم و روی هستند و روی هم رفته می‌توانند تا ۱۵ درصد جرمی آلیاژ را تشکیل دهند. آلیاژهایش را با اعداد چهار رقمی مشخص می‌کنند، که در آن رقم اول یک کلاس عمومی یا سری خاص را مشخص می‌کند، که تعیین‌کننده دسته خاصی با عناصر آلیاژی اصلی می‌باشد.

آلیاژهای آن در انواع سازه ها، صنایع هوایی و دریایی، خطوط انتقال برق، وسایل نقلیه و … به دلیل داشتن خاصیت های زیادی مانند نسبت استحکام به وزن بالا، قابلیت جوشکاری خوب، شکل‌پذیری عالی و مقاومت به خوردگی استفاده می‌شوند.  همچنین دارای قابلیت های ماشین کاری، پرسکاری، لحیم کاری و جوشکاری هستند. آلومینیوم خالص در دمای 660 درجه سلسیون ذوب می شود که برای تولید قطعات به روش ریخته گری با قالب فلزی بسیار مناسب است.

شما میتوانید برای دریافت اطلاعات به روز و کامل با شماره 02188379670 تماس حاصل فرمایید.

به این نوشته رای دهید
[مجموع: 1 میانگین: 5]
منبع
شرکت پارس نماد داده ها
برچسب ها
اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *