آسفالتتجهیزات و ساخت کارخانجات آسفالتمناقصات

کارخانجات آسفالت

تجهیزات و ساخت کارخانجات آسفالت

برای دریافت مناقصه ها، مزایده ها و استعلام های ابزار دقیق از لینک پایگاه خبری مناقصات و مزایدات پارس نماد داده ها با دسته بندی های مناقصه تجهیزات و ساخت کارخانجات آسفالت استفاده نمایید.

 

مناقصات تجهیزات و مصالح ساخت کارخانجات آسفالت

آسفالت ماده‌ای ترکیبی است که از مخلوط کردن شن و ماسه و قیر ساخته می‌شود و در ساخت جاده، باند فرودگاه و پشت بام ساختمان‌ها به کار گرفته می‌شود.  آسفالت به طور 100% قابل بازیافت بوده و بیشترین ماده ساخت و ساز بازیافت شده می باشد .

انواع آسفالت

آسفالت با توجه به نحوه کاربرد و اختلاط، به سه دسته آسفالت گرم، آسفالت حفاظتی و آسفالت سرد تقسیم‌بندی می‌شود.

آسفالت گرم

آسفالت گرم به آن دسته از آسفالت‌هایی اطلاق می‌گردد که در آن‌ها قیر و مصالح سنگی گرماگرم مخلوط شوند و گرماگرم پخش و متراکم گردند که انواع آن شامل : آسفالت رویه (توپکا)، آسفالت آستر (بیندر)، اساس قیری، ماسه آسفالت، آسفالت متخلخل می باشد.

 آسفالت حفاظتی

پخش قیر در راه‌های خاکی، شنی، آسفالتی و بتنی و بلافاصله پخش سنگدانه بر روی آن، یا قیرپاشی بدون سنگدانه یا استفاده از مخلوط‌های آسفالتی پیش ساخته از نوع دوغاب قیری (اسلاری سیل) یا میکروسرفیسینگ آسفالت حفاظتی نامیده می‌شود. ضخامت این نوع رویه سازی (میکروسرفیسینگ)، حداکثر ۱۲ میلی‌متر در ۲ لایه است که جزء سازه باربر روسازی راه محسوب نمی‌شود و عملکرد سازه‌ای ندارد. در آسفالتهای حفاظتی از قیرهای محلول، قیرابه‌ها یا قیرهای خالص با کندروانی کم استفاده می‌شود.  انواع آسفالت حفاظتی شامل :

 1. سطحی یک یا چند لایه‌ای یا چیپ سیلینگ
 2. سیلکوت‌ها یا اندودهای آب بند
 3. مخلوط‌های آسفالتی قیرابه‌ای مانند دوغاب قیری و میکروسرفیسینگ
 4. غبارنشانی و روغن پاشی راه (جلوگیری از گردوغبار و تثبیت راه‌های)

 آسفالت سرد

آسفالت سرد از اختلاط سنگدانه‌ها با قیرهای محلول (کات‌بک Cutback) یا قیرآبه‌ها (قیرهای امولسیون) در دمای محیط تهیه و در همین دما پخش و متراکم می‌شود. سنگدانه‌ها در زمان اختلاط با قیرابه می‌تواند مرطوب باشد ولی با قیرهای محلول، در دمای محیط یا تحت اثر حرارت باید خشک شده باشد. مخلوط‌های آسفالت سرد که با قیرهای محلول غلیظ مانندMC-3000 یا SC-3000 تهیه می‌شود، عملاً مانند آسفالت گرم باید در درجه حرارت ۹۵ درجه سانتیگراد یا بیشتر با قیر مخلوط شده و در محدوده همین دما، پخش و متراکم شود. آسفالت سرد را می‌توان در مسافت‌های زیاد حمل و سپس پخش کرد یا آن را در کارگاه انبار نمود و بعداً مورد استفاده قرار داد.

متاقصات تجهیزات و مصالح ساخت کارخانجات آسفالت

کارخانه آسفالت

کارخانه آسفالت باید مطابق با استانداردهای کیفیت   ISO و همچنین کلیه استانداردهای زیست محیطی و آلایندگی به منظور تولید آسفالت با کیفیت بالاتر و مصرف انرژی کمتر و متناسب با شرایط آب و هوایی و محیطی و افزایش طول عمر آسفالت و در نهایت حفظ سرمایه های ملی طراحی و ساخته شود. ظرفیت های تولید کارخانه آسفالت  ۸۰ ، ۱۲۰ ، ۱۶۰ و ۲۰۰ تن در ساعت می باشد.

کارخانه آسفالت نوعی کارخانه است، که برای تولید آسفالت، ماکادام، بتن آسفالتی و دیگر اشکال پوشش‌های جاده‌ای، استفاده می‌شود. کارخانه‌های آسفالت اغلب ترکیبی از سنگ، شن، ماسه و یک پرکننده (مانند غبار یا سنگ‌ریزه) را در نسبت صحیح، گرم می‌کند و در نهایت با افزودن قیر بعنوان پوشش‌دهنده، محصول نهایی آسفالت را تولید می‌کنند. دمای محصول نهایی باید پس از انتقال به مقصد، در محدوده ۱۰۰ تا ۲۰۰ درجه سلسیوس باشد، گرچه در کشورهای مختلف، از مشخصات و استانداردهای متفاوتی استفاده می‌شود.

شما می توانید برای اطلاع از اخبار به روز و همچنین مناقصه تجهیزات و ساخت کارخانجات آسفالت به سایت شرکت پارس نماد داده ها https://www.parsnamaddata.com و یا با شماره تلفن 02188379670  تماس حاصل نمایید.

 اجزای کارخانه آسفالت

 • سیلوی مصالح سرد
 • کوره خشک کننده (درایر)
 • مشعل توربوجت درایر
 • غبارگیر (سیکلون)
 • فن مکنده هوا (اگزوز فن)
 • فیلتر آبی
 • فیلتر کیسه ای (بگ فیلتر)
 • اسکروفیدر
 • بالابر مصالح گرم و فیلر
 • سرند و بین های گرم
 • میکسر
 • سیلوی ذخیره آسفالت
 • گرمکن روغن (اویل هیتر)
 • فلاسک قیر
 • اتاق فرمان
به این نوشته رای دهید
[مجموع: 0 میانگین: 0]
منبع
پارس نماد داده ها
اطلاعات بیشتر

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *