مناقصاتپلاستوفوم

پلاستوفوم

پلاستوفوم نام دیگر یونولیت

برای دریافت مناقصه ها، مزایده ها و استعلام های ابزار دقیق از لینک پایگاه خبری مناقصات و مزایدات پارس نماد داده ها با دسته بندی های مناقصه پلاستوفوم استفاده نمایید.

پلاستوفوم و یونولیت - مناقصه پلاستوفوم - مناقصه یونولیت

 

یونولیت در ایران بنام پلاستوفوم، شناخته می‌شود یونولیت ماده‌ای سبک و معمولاً سفید که در بسته‌بندی و عایق کاری کاربرد دارد در بعضی مواقع به آن فیبر سفید نیز می‌گویند . اما در حقیقت یونولیت نوعی پلیمر سفید رنگ و عایق رطوبت و صدا و دما است که از فرایندهای پتروشیمی تهیه می‌شود. از این ماده برای عایق‌سازی، ساخت وسایل نیازمند عایق حرارتی و بسته‌بندی ابزار حساس الکتریکی، الکترونیکی و مکانیکی، ساخت یخدان جهت حمل دارو_ فراورده‌های خونی، حمل محصولات دریایی (ماهی و میگو) استفاده می‌شود.

کاربردها

از یونولیت در سردخانه‌ها، شرکت‌های شیلات (با عنوان یخدان) برای حمل فراورده‌های شیلاتی مانند ماهی و میگو استودیوهای صدا برداری و ایزولاسیون صدا در فضاهای دارای آلودگی‌های بالای صوتی و همچنین ساخت ماکت، تابلوهای تبلیغاتی موقت و دکوراسیون‌ها استفاده می‌شود از استایروفوم در صنعت ساختمان در اندازه‌های مختلف و استاندار به عنوان بلوک‌های سقفی استفاده می‌شود.علی رغم استفاده گسترده از یونولیت در ساختمان سازی انتقادات متعددی به کاربرد آن در ساختمان سازی وجود دارد.

 ماده اولیه

ماده اولیه یونولیت استایرن است و در پتروشیمی بدست می‌آید. پلی‌استایرن یا حرف اختصاری PS ماده اولیه می‌باشد.

عایق بودن

یونولیت عایق خوبی برای صدا و گرما است:

  • یونولیت معمولی به ضخامت ۱۰ سانتی‌متر در برابر صدا ۴۲ دسی‌بل عایق است
  • یونولیت معمولی به ضخامت ۱۰ سانتی‌متر در برابر انتقال گرما حدود ۳۵٪ عایق حرارتی است.

فوم پلی استایرن یکی از فراورده های صنعت پتروشیمی می باشد و استایل ظاهری آن از بلورهای ریز به وجود آمده است که در کنار فشار و بخار منبسط می شود به دلیل ساختار سلولی بسته در بلوک های پلی استایرن یونولیت مقاومت عالی در برابر آب داشته و همچنین در برابر فساد پذیری و رشد باکتری از خود محافظت می کند.

پلاستوفوم ماده ای سبك با توانایی های بسیار زیاد می باشد پلاستوفوم شکلی از مواد پلیمری است كه یك نمونه از آن به اسم پلی استایرن انبساطی كاربردهای زیادی در کارهای بسته بندی، عایق سازی، آموزشی، تبلیغاتی و … دارد.

این مواد با دانه بندی های ریز و درشت و با وزن حجمی مختلف به شکل گرانول، ورق و بلوك در ابعاد و ضخامتهای مختلف در بسته بندی های تعدادی، قابل توزیع است. همینطور با دستگاههای برش توسط سیم داغ موجود در بازار، به صورتها و طرح های گوناگون درمی‌آید

كاربرد های پلاستوفوم

– استفاده از ورق های پلاستوفومی به عنوان زمینه Background انواع تابلوها مانند تابلوی اعلانات و یا بسیاری از مصارف گوناگون دیگر.

– انواع ورق و بلوك های پلاستوفومی در ابعاد مختلف و ضخامتهای متفاوت در بسته بندی های خاص، و شكل دهی بوسیله دستگاه برش به منظور تهیه كاردستی دانش آموزان مقاطع ابتدایی و راهنمایی که با کنترل معلمان مربوطه انجام می شود.

–  ورق در ضخامتهای گوناگون و یا دانه های فوم (گرانول) به منظور ساخت اشكال، انواع طرحها و حروف فارسی و انگلیسی، ساخت ماكت، ساخت تابلوهای تبلیغاتی و تزئینی و به عنوان فوم ریخته گری و فوم گُل‌سازی كه در درس حرفه ‌وفن دوره راهنمایی تحصیلی خواهران و برادران و همینطور بعضی از رشته های كار و دانش دوره متوسطه استفاده های زیادی دارد.

–  استفاده از ورق پلاستوفوم به عنوان عایق ساختمان و بلوك های سقفی پلاستوفومی به عنوان جایگزین بلوك های سیمانی یا سفالی در صنعت ساختمان و همینطورعایق بودن در مقابل آب و رطوبت به کار می رود.

شما می توانید برای اطلاع از اخبار به روز و همچنین مناقصه پلاستوفوم به سایت شرکت پارس نماد داده ها https://www.parsnamaddata.com و یا با شماره تلفن 02188379670 تماس حاصل نمایید.

 

به این نوشته رای دهید
[مجموع: 0 میانگین: 0]
برچسب ها
اطلاعات بیشتر

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *