انواع شیلنگمناقصات

انواع شیلنگ

شیلنگ چیست؟

برای دریافت مناقصه ها، مزایده ها و استعلام های ابزار دقیق از لینک پایگاه خبری مناقصات و مزایدات پارس نماد داده ها با دسته بندی های مناقصه انواع شیلنگ استفاده نمایید.

انواع شیلنگ، مناقصه انواع شیلنگ شرکت پارس نماد داده ها

شیلنگ یک لوله منعطف و توخالی می باشد که برای انتقال ماده ای از محلی به محل دیگر مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا به صورت استوانه‌ای است که سطح مقطعی دایره‌وار دارد. در طراحی آن عوامل متعددی نظیر کاربرد و عملکرد ، اندازه، فشار، وزن، طول، سازگاری شیمیایی، و چند معیارِ دیگر به‌طور مستقیم و غیرمستقیم دخیل است.

شیلنگ یک لوله منعطف به همراه دو خروجی است که جنس تشکیل دهنده آن می تواند پی وی سی یا لاستیک باشد. شیلنگ انواع مختلفی شامل شیلنگ آب، گاز، باد، تراز و صنعتی دارد. از جمله مصارف شیلنگ آب می توان به استفاده آن در باغ ها و حیاط و شستشوی فضاهای مسقف، شیلنگ تراز برای بنایی و شیلنگ گاز برای گاز رسانی در فضاهای شهری از جمله منزل، محل کار، رستوران و شیلنگ باد عمدتا برای تعمیرگاهها و شیلنگ های صنعتی نیز برای انتقال مواد تحت فشار و دارای دمای بالا به منظور استفاده در کارگاه ها استفاده می شود.

شیلنگ های تحت فشار معمولا به منظور تحمل فشار کاری بالاتر نسب به شیلنگ های معمولی دارای لایه های منجید یا نخ می باشند که خود نخ می تواند دارای جنس و ضخامت متفاوتی باشد که در فشار کاری آن و نرم بودن و سفت شدن شیلنگ در استفاده های مختلف تاثیر به سزایی داشته باشد.
از جمله متریال مورد استفاده در ساخت شیلنگ که شامل مواد پی وی سی و یا لاستیک مورد استفاده در آن در کیفیت و عمر مفید آن رابطه مستقیم دارد. بنابراین جهت انتخاب شیلنگ موردنیاز با توجه به محل مورد استفاده و فشار بار انتظار رفته از آن باید متناسب با آب و هوای محل استفاده را انتخاب کرد.

شرایط و پارامتر های مختلفی برای ساخت و طراحی شیلنگ صنعتی موثر میباشد که از جمله آن ها می توان به فشار وارده بر آن، اندازه ،سازگاری شیمیایی اشاره نمود. می توان از شیلنگ های صنعتی جهت انتقال سیالات از قبیل روغن ،آب ،هوا و غیره در فشار های بالا استفاده نمود نکته مهم این است که جنس مورد استفاده در ساختن آن بر اساس نوع مصرف و سفارش مشتریان متفاوت میباشد اما ماده اصلی جهت استفاده پلی اتیلن می باشد.

در اینجا می توان به برخی از شیلنگ ها اشاره نمود:

شیلنگ پنوماتیک -شیلنگ هیدرولیک -شیلنگ های فشارقوی-شیلنگ روغن-شیلنگ های PVC -شیلنگ باد-شیلنگ استیل و …

شیلنگ هیدرولیک بر اساس نوع صنعت مورد استفاده متفاوتند بعضی مختص عبور مواد شیمیایی ،برخی دیگر برای عبور مواد نفتی برخی دیگر قابلیت عبور مواد روغنی می باشند که هر یک از این شیلنگ ها دارای فشارهای متفاوتی می باشند.

شیلنگ های صنعتی به شیلنگ هایی گفته می شود که در صنایع بزرگ ومادر تخصصی از جمله نفت و گاز – معادن – راه سازی – تونل سازی – دریایی – کشتی سازی – صنایع دفاع – صنایع شیمیایی و مواد غذایی و … بکار گرفته می شود

شما می توانید برای اطلاع از اخبار به روز و همچنین مناقصه انواع شیلنگ به سایت شرکت پارس نماد داده ها https://www.parsnamaddata.com و یا با شماره تلفن 02188379670  تماس حاصل نمایید.

به این نوشته رای دهید
[مجموع: 0 میانگین: 0]
برچسب ها
اطلاعات بیشتر

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *