انبارداریمناقصات

انبارداری

انبار و انبارداری چیست؟

برای دریافت مناقصه ها، مزایده ها و استعلام های انبارداری از لینک پایگاه خبری مناقصات و مزایدات پارس نماد داده ها با دسته بندی انبارداری استفاده نمایید.

انبارداری - مناقصه و مزایده شرکت پارس نماد داده ها

 

انبار و انبارداری از مهم‌ترین بخش‌های یک سازمان و یا شرکت هستند، در واقع قسمت اعظم دارایی‌های یک شرکت و یا یک سازمان در انبار آنها می باشد. به همین دلیل نظم در انبار و انبارداری یکی از نیازهای مهم برای آن شرکت محسوب می شود. نظم دهی به انبار باید بر اساس نوع و مقدار مواد و حداقل و حداکثر موجودی هر یک از اقلام و همچنین نقطه سفارش مواد به طور مستمر سنجیده می شود.

 

 

انبار چیست ؟

انبار محوطه‌ای تجاری است برای نگهداری یک یا چند نوع کالای بازرگانی، صنعتی، مواد اولیه یا فرآورده‌های مختلف که با بهره‌برداری از یک سیستم صحیح طبقه‌بندی و تنظیم استفاده می شود.

هدف از ایجاد انبار چیست؟

هدف از تشکیل انبارها نگهداری و در دسترس قرار دادن مجموعه وسایل مورد نیاز یک شرکت است تا شرکت بتواند مواد و لوازم مورد نیاز خود را در مواقع مورد نیاز به راحتی استفاده نماید. از مهم‌ترین وظایف انبارها می‌توان به حفظ مقدار موجودی کالا، همکاری در خرید، تامین، کنترل و دریافت کالا، نگهداری کالا به صورت صحیح، تسریع در امر تحویل کالا اشاره نمود.

انبارداری چیست؟

به فرآیند دریافت کالا و اقلام از قسمت‌های مختلف شرکت یا دیگران از خارج شرکت و نگهداری آن‌ها با توجه به قوانین شرکت، انبارداری می گویند. در واقع می توان گفت که انبارداری به عملیات تخلیه، بارگیری، و نگهداری کالاهای مورد نیاز افراد و بنگاه‌ها در انبارهایی با شرایط مناسب تا زمان استفاده گفته می‌شود.
بعضی از شرکت ها، با برگزاری مناقصه، اجرای این امر را به متخصصین در این حوزه می سپارند. با مراجعه به بخش مناقصه انبارداری مرکز فرآوری اطلاعات پارس نماد داده ها، می توانید از آگهی های این بخش به صورت روزانه اطلاع پیدا کنید.

مراحل انبارداری

پذیرش کالا

شرکت هایی که دارای انبار هستند می توانند برای ورود و تحویل کالا مجوزها و قوانینی صادر نمایند این مجوز ها شامل فرم های درخواست کالا، تحویل کالا و موارد مربوط به موجودی هر کالا می باشد. این مرحله به این صورت است که پس از ورود کالا به انبار، انباردار باید کالا را مطابق فرم درخواست شرکت، از لحاظ شکل کالا، کدهای روی کالا و تعداد آن بررسی نماید و در صورتی که کالا با فرم مطابقت داشت آن را تحویل گیرد و در دسته بندی مربوطه قرار دهد.

جاگذاری و جابجایی کالا

پس از مرحله پذیرش، کالا را با توجه به دسته بندی مربوطه، در محل تعیین شده قرار می دهند. در این بخش باید محل نگهداری دقیق کالا، در اسناد کاغذی و یا سامانه اتوماسیون شرکت ثبت گردد.

خروج کالا

در صورت درخواست کالایی توسط یکی از افراد شرکت برای خروج کالا از انبار و یا ارسال کالا به نقطه ای دیگر، پس از اجرای قوانین شرکت و کامل کردن فرم خروج کالا، کالا برای تحویل به فرد و یا نقطه درخواست دهنده آماده می شود.

بسته‌ بندی و تحویل کالا

پس از طی مراحل فوق، انباردار با دریافت اطلاعات و فرم های مورد نیاز خروج کالا، امور مربوط به ترخیص کالا را انجام داده و پس از بسته بندی آن به طور صحیح، کالا را تحویل می دهد.

کمکی که فرآیند انبارداری به شرکت ها می تواند بکند :

  • کاهش هزینه ها
  • برنامه ریزی و کنترل موجودی های کالا
  • نظارت بر ورود و خروج کالا
  • بازرسی و بازنگری موجودی کالا
  • محافظت از کالا
  • خدمات دهی بهتر به مشتریان

شما می توانید برای اطلاع از اخبار به روز مناقصه و مزایده ، با شماره تلفن 02188379670  تماس حاصل نمایید.

به این نوشته رای دهید
[مجموع: 0 میانگین: 0]
منبع
شرکت پارس نماد داده ها
برچسب ها
اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *