انواع فیلتر های تصفیهمناقصات

فیلتر های تصفیه

انواع فیلترهای تصفیه

برای دریافت مناقصه ها، مزایده ها و استعلام های ابزار دقیق از لینک پایگاه خبری مناقصات و مزایدات پارس نماد داده ها با دسته بندی های مناقصه انواع فیلترهای تصفیه استفاده نمایید.

 

فیلتر برای جدا سازی یک ماده از میان مواد دیگر استفاده می شود .اگر این عمل به درستی انجام نشود نتیجه خوبی به دست نمی آید. هر فیلتر خصوصیاتی دارد که با کاربرد آن هماهنگی دارد.

 

انواع فیلتر تصفیه - شرکت پارس نماد داده ها

انواع فیلتر

شنی

مخازن تحت فشار یا اتمسفریکی هستند که از فولاد، فایبر گلاس و یا بتن تشکیل شده اند و شامل بستری از شن و ماسه خالص با شکل تقریبی استوانه ای، مربعی یا دایره ای اند.

فیلتر­های شنی را بر اساس نوع گردش آب به چهار دسته تقسیم بندی می­ کنند که رایج ترین آن در استخر ها، فیلتر­های شنی تحت فشار است.

مغناطیسی آب

روشی برای کاهش فرضی اثرات آب سخت به وسیله گذراندن آن از میان میدان مغناطیسی است که به عنوان جایگزین غیرمغناطیسی سختی‌گیر آب به کار می‌رود.

اولین بار در طبیعت با مشاهده و اندازه گیری میزان سختی آب عبوری از صخره هایی با قابلیت مغناطیسی پی به این موضوع برده شد که می توان با استفاده از میدان مغناطیسی سختی آب را کاهش داد

نفتی

با توجه به اینکه آب به عنوان متداولترین نوع آلودگی سوخت به خصوص سوختهای دیزل مطرح است در حال حاضر دستکاههای به عنوان مهمترین و پر استفاده ترین دستگاههای فیلتراسیون سوخت دیزل مورد استفاده شرکتهای راه سازی ، نیروکاهها ، پتروشیمی و … جهت تصفیه و خالص سازی سوخت می باشد.

آب از طرق مختلفی چون جذب رطوبت در حین حمل و نقل ، جایگزینی هوای مرطوب به جای سوخت در مخازن و یا تشکیل قطرات آب تحت تاثیر اختلاف زیاد دما در شب و روز به خصوص در فصول سرد سال در سوخت نفوذ می کند.

یکی از خطرناکترین دشمنان سیستم سوخت و موتور به شمار می رود و ذرات آلاینده نیز در حین حمل و نقل ، ذخیره سازی و نگهداری سوخت به آن وارد شده و باعث آسیب به تجهیزات حساس از جمله انژکتور ،موتور و … می شود

غبارگیر صنعتی

غبارگیر صنعتی دستگاهی است شامل مکنده های صنعتی که به منظور جمع آوری گرد و غبار و ذرات ریز حاصل از فرآیندهای تولیدی و صنعتی در محیط های صنعتی و کارگاهی مورد استفاده قرار می گیرد.

 غبارگیر صنعتی بطور ویژه برای جمع آوری غبارات حاصل از فرآیند های مختلف تولیدی در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.غبارات بسیار ریز تولید شده در محیط های گوناگون علاوه بر ایجاد اختلال در فرآیند تولید و عملکرد بهینه تجهیزات و ماشین آلات موجود می‌توانند به شکل منبع بیماری عمل کرده و سلامت افراد و کارکنان حاضر در محیط را به خطر بیاندازد.

زیرا حجم این گرد و غبار یا ذرات ریز غالبا بالاست، اندازه ذرات بسیار کوچک است در نتیجه می توانند به داخل ریه نفوذ نمایند و حتی موجب آسیب به سیستم تنفسی گردد. در بعضی موارد این ذرات ریز سمی و آلاینده می‌باشند و غبارگیر صنعتی می تواند به ورودی محفظه های کاری متصل و غبارات تولید شده را قبل از انتشار در محیط جمع آوری نماید.

نام های متداول دیگر برای این دستگاه، غبارگیر خشک، دستگاه غبار گیر کیسه ای، دستگاه غبارگیر صنعتی، دستگاه غبار روب مرکزی است.

گازی

تجهیزات خط گاز مانند رگلاتور و شیر برقی در مقابل ناخالصی هایی مانند زنگ لوله و اشغال حساس هستند.فیلتر های گاز جهت محافظت تجهیزات در مقابل نفوذ ذرات خارجی،رسوبالت وسایر ذرات موجود در گاز کاربرد دارد.
عملکرد فیلتر گاز بسیار ساده است.شیر متشکل از یک بدنه الومینومی و یک الیاف پلی پروپیلن است.پد فیلتر متشکر از سوراخ های کوچک از 50میکرون است.این پد یک بار مصرف بوده و می بایست حداقل سالی یک بار تعویض می شوند و قابل تمیز کردن نیست.

فیلتر گاز در ورودی و خروجی مجهز به کانکشنی هستند که می تواند با نسب سویئچ اختلاف فشار ،اختلاف فشار ورودی و خروجی فیلتر را بدست اورد.چنانچه این اختلاف از حداکثر افت مجاز فیلتر بیشتر شود زمان تعویض فیلتر فرا رسیده است.

در زمان نصب فیلتر باید فضای کافی در نظر گرفته شود تا در صورت نیاز به تعویض پد امکان باز و بسته کردن فیلتر وجود داشته باشد.مسیر ورودی و خروجی فیلتر روی ان مشخص شده است فلذا باید در زمان نصب دقت نمود تا جهت جریان گاز درون فیلتر با جهت فلش یکسان باشد.

فیلتر هوا

اکثر فیلتر های هوا از سلولز عمل آوری شده ( کاغذ ) که با فیبر های مصنوعی ترکیب شده اند ساخته می شوند. آنها اکسید سیلیسیم و سایر ذرات آلوده را در خود جذب می کنند و این ذرات با بافت فیلتر ترکیب می شوند.

نوعی فیلتر هوا ذرات آلوده 5 تا 6 میکرونی و بزرگتر را جذب نموده و همچنین قادر است 80 تا 90 درصد ذراتی که کوچکتر از 2 میکرون هستند را جذب خود نماید.

بعضی از بهترین فیلترهای هوا می توانند تمامی ذرات 2 میکرونی و بزرگتر و اکثر ذرات 1 میکرونی را در خود نگه دارند.فیلتر هوا بایستی به حد کافی آلودگی ها را جذب کند. اما نباید آنقدر مسدود شود که توان مکش موتور را کاهش دهد.

فیلتر روغن

وظیفه فیلتر روغن نیز مانند فیلتر هوا این است که باید ناخالصی های روغن موتور و براده های فلزی که از موتور جدا می شوند را بگیرد و مانع ورود آن ها به موتور خودرو شود.

بعبارتی دیگر فیلتر روغن ،روغن موتور را از تمام ذرات ناخالصی که برای موتور مضر است، پاکسازی می کند و نقش مهمی در سالم ماندن موتور و نیز پیستون ها و سیلندرها ایفا می کند.

ممبران اسمز معکوس

ممبران تصفیه آب حالا به یکی از مهم‌ترین اجزای دستگاه‌های تصفیه بدل شده است و دستگاه‌هایی که فیلتر ممبران دارند از همه نظر ایده‌آل هستند. هم عمل تصفیه آب را به طور کامل انجام می‌دهند و هم نیازی به افزودنی‌ها ندارند و هم قیمت نسبتا کمتری دارند.

اولین نکته این است که تکنولوژی ساخت غشای داخل ممبران اسمز معکوس هنوز در ایران وجود دارند برای همین بیشتر از فیلتر ممبران امریکایی و یا فیلتر ممبران تایوانی برای این کار استفاده می‌شود. اسمز معکوس به فرایندی می‌گویند که در آن یک فناوری غشا که معمولا لایه لایه است غلظت آب را تشخیص می‌دهد و تنها چیزی که می‌تواند از آن عبور کند آب است.

غشا

غشا دارای نفوذپذیریِ انتخابی است که مانند سد عمل می‌کند. یکی دیگر از کاربردهای آن رفع ابهام از فرایندهای غشایی است.

در کل، به هر نوع پوسته یا پردهٔ نازک و تراوا یا نیمه‌تراوا گفته می‌شود. غشاها برای جداسازی محلول‌ها یا مخلوط گازها کاربرد دارند، که بسته به خواص غشا، اعم از استحکام، محافظ تکیه‌گاه، مواد تشکیل‌دهنده می‌تواند کاربردهای گوناگونی داشته باشد.

 

هیدرولیک

ضامن تمیزی روغن  و سلامت کارکرد سیستم هیدرولیک است. با دقت حین تعمیرات قطعات هیدرولیک در می یابیم، برای آب بندی شیرآلات تعداد زیادی اورینگ استفاده شده است.

معمولا وقتی روغن سازگار با جنس اورینگ بکار رود آب بندها با عمر طولانی کار میکند. تنها نقطه ضعف شیر های هیدرولیک و پمپها از حیث دوام کارکرد، کثیفی روغن است. وجود ذرات اضافی باعث خوردگی و پاره شدن اورینگ و پکینگ میشود.

در اینصورت یا روغن به مصرف کننده نمیرسد و یا فرایند فشار سازی متوقف میشود. لذا فروش فیلتر هیدرولیک حتما همراه با مشاوره و تبادل اطلاعات فنی خواهد بود. قبل از انتخاب نهایی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

فشاری

فیلتر پرس یا فیلتر فشاری دستگاهی است که در فرایند جداسازی علی الخصوص جهت جدا کردن ذرات جامد از مایع از دوغابی که دارای آب اضافی است به کار می رود .

بطور کلی فیلتر پرسها دارای یک صفحه ثابت هستند که توسط یک صفحه متحرک که متصل به جک هیدرولیک می باشد تحت فشار قرار میگیرند و با اعمال فشار هیدرولیکی، ذرات جامد در پشت صفحه ثابت باقی مانده و ذرات آب از درون سوراخ های پارچه فیلتر پرس عبور کرده و مجزا می گردند .

قیمت فیلتر پرس با توجه به ظرفیت و کیفیت قطعات مورد استفاده در ساخت متفاوت بوده و یکی از پیشرفته ترین سیستم ها در جهت عمل تصفیه فاضلاب و پسابها شناخته می شود.

شما می توانید برای اطلاع از اخبار به روز و همچنین مناقصه انواع فیلتر تصفیه به سایت شرکت پارس نماد داده ها https://www.parsnamaddata.com و یا با شماره تلفن 02188379670  تماس حاصل نمایید.

به این نوشته رای دهید
[مجموع: 0 میانگین: 0]
برچسب ها
اطلاعات بیشتر

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *